You are here
Home > Lajme > RAMAZAN TEBRIĞİ

RAMAZAN TEBRIĞİ

“Ey iman edenler oruç sizden evvelkilerin üzerine farz olduğu gibi sizin üzerinize de farz olmuştur. Ta ki sakınabilesiniz. (Bakara 183)
Değerli kardeşler, değerli müminler!
Ramazan ayı, Allahu Tealanın müminler için oruç tutmalarını farz kıldığı bir aydır. Aynı zamanda bu ay Kuranın indiği aydır. Bu ayda öyle bir gece vardır ki bin aydan daha değerlidir o gece Kadir gecesidir. Bu gecede yapılan bütün ibadetlerin bin ay ibadet yapğılmiş gibi değeri vardır..
Saygıdeğer müminler. Oruç bizim için Allahın önünde birliğin beraberlığn ve kardeşliğin ilham kaynağıdır. İslamda oruç maneviyatın en yuksek olduğu andır, aynı zamanda ahlakı zenginleştirir, hiç biz zaman manevi ve madi dünyayı birbirinden ayırmaz.
Tetova Müftülüğü ve kendi adıma bütün müslümanların Ramazan ayınını tebrik eder ve bu ayın ibadet dolu geçmesini temenni ederim. (bu yılın Ramazan ayı perşembe günü 18.06.2015 tarihinde başlayacaktır).
Ramazan ayı bütün müslümanlar için barış özgürlük ve beraberlik getirsin. Allahu Telala yapacağımız bütün ibadetlerimizi kabul etsin, kalplerimizi birleştirsin, imanımızı saglamlastırsın.
Allahın rahmet ve bereketi bütün oruç tutanların üzerine olsun.

İslam Birliği Müftülüğü-Tetova Müftülüğü
Müftü: Dr. Qani ef. Nesimi

Artikuj të ngjajshëm

error: